Układanie paneli – jak uniknąć trudności?

Układanie paneli – jak uniknąć trudności?

Teoretycznie układanie paneli nie powinno przysparzać trudności nawet tym, którzy dotąd się tym nie zajmowali. Podczas układania okazuje się jednak, że nie jest to tak proste, jak się wydawało – zwłaszcza, jeśli wybraliśmy technikę bez kleju. Jeżeli więc nie posiadamy właściwych do tego kwalifikacji, słusznie zrobimy powierzając to fachowcom. Zwłaszcza, że układanie paneli wymaga nie tylko wysokich umiejętności, lecz również doświadczenia pozwalającego wybrać wszystkie akcesoria, które w wielkim stopniu rzutują na rezultaty naszych starań.

O czym nie zapominać w czasie układania paneli?

Układanie paneli związane jest z wymogiem użycia specjalnych dodatków, a te zwiększą funkcjonalność mieszkania. W miejscach, gdzie panele graniczą z fasadami, należy zastosować listwy przypodłogowe, które przykryją dylatacje. Należy wiedzieć również o podkładach, bo to one umożliwią uniknięcie nasiąknięcia paneli – konieczne powinny zostać położone pod panelami. Inny rodzaj podkładów musi być użyty, jeśli w lokalu działa ogrzewanie podłogowe.

Układanie paneli – powierz to fachowcom

Jak jednak znaleźć właściwe materiały i dobrać panele, które zdadzą egzamin w danym wnętrzu? Nie jest to proste, toteż słusznie postąpimy powierzając wybór i układanie paneli doświadczonej firmie. Ta wybierze panele oraz dodatki najwyższej klasy, a my dzięki temu otrzymamy pewność, iż będą one odpowiednio ułożone i przetrwają nawet kilka dziesięcioleci częstego użytkowania.