Te materiały sprawiają, że drogi wytrzymują więcej

Te materiały sprawiają, że drogi wytrzymują więcej

Lata trudności z drogami w Polsce szczęśliwie już się kończą, a my możemy jeździć po dobrze utrzymanych jezdniach. W ogromnej mierze jest to niewątpliwie efekt dobrego wykonania, jednak najważniejsze okazują się surowce, z jakich dziś robi się drogi. W odróżnieniu od tych wykorzystywanych niegdyś, dzisiejsze materiały także po latach wciąż wykazują pierwotne właściwości, zdając egzamin we wszystkich sytuacjach. Jakie więc surowce najchętniej stosują aktualnie drogowcy?

Solidne drogi asfaltowe

W charakterze nawierzchni dróg specjaliści stosują dziś nowoczesne surowce, które często nie okazują się zwykłym bitumem. Wśród nich jest Safegrip, który spełnia różne rolę – jest wierzchnią warstwą, a jednocześnie oddziela dolne warstwy od deszczu. Jego położenie nie pociąga za sobą żadnych trudności i nie wiąże się z koniecznością wykorzystania dużej temperatury. Z uwagi na fakt, że nie łamie się, jest stosowany w rozmaitych drogach – od placu zabaw aż po główne jezdnie.

Co na piaszczyste drogi?

W przypadku dróg rowerowych w lasach czy alejek parkowych bitumiczna niewierzchnia nie zawsze zdaje egzamin, gdyż trudno dopasować ją estetycznie do zielonej scenerii. Szczęśliwie dostępne są metody, które umożliwiają ich umocnienie. Najskuteczniejszą z nich okazuje się Stabicol CE, bo po rozpyleniu z wodą utwardza piasek i zapobiega jego erozji. Jest to przy tym metoda całkowicie bezpieczna, zaś piasek możemy później wykorzystać drugi raz.