Stolarka okienna – gatunki drewna i parametry

Stolarka okienna – gatunki drewna i parametry

Solidne okna to podstawa każdego domu lub mieszkania. Współcześnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która często okazuje się o wiele lepsza niż okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Zapoznaj się z naszym artykułem nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – zalety okien drewnianych

Nowoczesne okna drewniane wyglądają bardzo stylowo, a co więcej, mają też znakomite parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim wskaźnikiem przenikania ciepła, co bardzo redukuje koszty ogrzewania budynku. Takie okna znakomicie wygłuszają wszelkie hałasy z zewnątrz, jak również nadają się do zamontowania w przypadku dużych powierzchni. Spotykają się również z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów energooszczędnych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń można ją samodzielnie naprawić. Producenci szacują, że dobrze wykonane okna mogą posłużyć w dobrym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – idealne do zabytkowych budynków

Firmy oferujące stolarkę drewnianą zapewniają obecnie bardzo duży wachlarz asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, harmonijkowe, a także wiele innych modeli, które służą wygodzie domowników. Co więcej, można także zdecydować się na zamontowanie konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych lub przeciwpożarowych, które pomagają utrzymać bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. modrzew, sosnę czy gatunki mniej znane – takie jak meranti. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz wybrać warianty z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do zabytkowych budynków i jest często stosowana w obiektach sakralnych.