Sklep z płytkami elewacyjnymi

Sklep z płytkami elewacyjnymi

Płytki elewacyjne to najlepszy sposób na odświeżenie wyglądu zaniedbanego domu. Są wszak niezwykle tanie, a ich montaż nie wymaga przekształceń konstrukcyjnych – nic więc zaskakującego, że od niedawna to akurat one stają się najczęstszym materiałem stosowanym przy pracach budowlach. Jakie więc płytki elewacyjne znajdziemy na rynku? Jakie z nich w konkretnym przypadku okażą się najlepszym wyjściem?

Cegłopodobne płytki elewacyjne

To doskonała alternatywa dla tradycyjnej cegły – nie tylko są od niej dużo tańsze, ale również łatwiejsze w montażu. Odpowiednio dobrane cegłopodobne płytki elewacyjne okazują się bardziej solidne – doskonale znoszą upływ czasu oraz nie zagrażają im pleśnie czy woda.

Kamienne płytki elewacyjne

Są nieco kosztowniejsze od płytek cegłopodobnych, ale wytrzymują więcej czasu oraz są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Płytki elewacyjne wytworzone z kamienia najlepiej nadają się do domów wybudowanych w nowoczesnym stylu.

Płytki elewacyjne – dlaczego warto?

Założenie płytek elewacyjnych nie sprawi większych trudności – z tego powodu lokatorzy domów jednorodzinnych chętnie wybierają je podczas prac wykończeniowych. Następną zaletą tego rozwiązania okazują się niewielkie koszty – dzięki temu zmiana wizerunku domu jest dużo mniej kosztowna, niż w przypadku innych metod.

Ile kosztują płytki elewacyjne?

Koszty zakupu płytek elewacyjnych są zróżnicowane i zależne są w szczególności od materiału, w oparciu o który zostały wykonane. Na metr kwadratowy płytek ceramicznych wydamy w granicach dwudziestu złotych, ale te wykonane z kamienia mogą kosztować nawet sto PLN.