Sklep internetowy z produktami dla wentylacji

Sklep internetowy z produktami dla wentylacji

Duchota, pleśń na sufitach oraz mętne okna – właśnie w ten sposób objawia się niedziałająca wentylacja. Takie symptomy bardzo często odnotowują lokatorzy mieszkań, gdzie ostatnio wymieniono okna – lepiej się przez to zamykają, a wilgoć i powietrze nie mają którędy wydostać się z domu. W jaki sposób więc zapewnić sobie idealną wentylację?

Dlaczego warto dbać o wentylację?

Jak wielu czytelników się domyśla, wentylacja to nic więcej niż usunięcie z mieszkania starego powietrza i wtłoczenie zamiast niego świeżego. Okazuje się to bardzo ważne, ponieważ w zużytym medium nietrudno o chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby.

Parametry wentylacji – jak wybrać?

Specjaliści twierdzą, iż objętość wymienionego w ciągu godziny medium powinna odpowiadać kubaturze pokoju. Powinniśmy oprócz tego pamiętać, że wszyscy mieszkańcy potrzebują wtedy około 30 000 litrów medium.

Wentylacja – jak jest skonstruowana?

Kluczowymi podzespołami każdego tego rodzaju systemu są przewody wentylacyjne, za pośrednictwem których powietrze dostaje się z dworu do danego domu. Ważną rolę odgrywa też nawiewniki – by wentylacja sprawnie funkcjonowała, warto zamontować je 200 cm nad podłogą, bowiem dzięki temu zimne powietrze będzie mogło połączyć się z tym już ocieplonym.

Jak odzyskać ciepło z wentylacji?

Rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić nieco energii z usuwanego z domu medium okazuje się rekuperator. Jak dużo można dzięki niemu odzyskać? Wpływ na to ma jego konstrukcja oraz pogoda na zewnątrz – droższe wymienniki posiadają bowiem większe możliwości.