Sklejka szalunkowa to element często stosowany na budowach. Jest rewelacyjnym substytutem drewna, którego nie można użyć do wszystkich prac, a także niepotrzebne generuje koszty. Przyjrzyjmy się z czego jest ona wyprodukowana i dlaczego tak często się ją stosuje.
Sklejka szalunkowa – wzmocniona przez specjalistyczne impregnaty zabezpieczające
Sklejka szalunkowa wytwarzana jest z drewna, zawiera nieparzystą liczbę warstw, wyróżnia się znakomitą odpornością na oddziaływanie wody. Do jej produkowania zazwyczaj używa się olchę, topolę oraz drzewa importowane, na przykład fumę. Jest wyjątkowo elastyczna, a jej właściwości są wzmocnione poprzez wykorzystanie specjalnych substancji ochronnych. Sklejka szalunkowa sprawdza się także w ekstremalnych sytuacjach – przy narażeniu na urazy mechaniczne oraz różnice temperatur uderzenia mechaniczne oraz różnice temperatur – dzięki zastosowaniu nieparzystej liczby fornirów. Powłoczki forniru łączą się ze sobą, konstruując wytrzymałą strukturę. Istnieje mnóstwo wariantów sklejki szalunkowej, w zależności od metody klejenia (np. suchotrwała, szlifowana), struktury warstw lub typu materiału. Poszczególne formy sklejki można różnie stosować, nie każda posłuży bowiem w ciężkich warunkach.
Sklejka szalunkowa – wzmacnia technologię tzw. lanego betonu
Sklejka szalunkowa to świetna pomoc przy budowie domów, stropów oraz dachów. Jest ona elementem wzmacniającym technologię tzw. deskowań. Używana do tworzenia rusztowań, znajduje wyjątkowo duże zastosowanie. Istnieje możliwość jej kilkukrotnego wykorzystania, co oznacza spore oszczędności. Sklejka szalunkowa to najważniejszy element każdego przedsiębiorstwa budowlanego. Pamiętajmy jednak, że nie musimy posiadać własnych materiałów, ponieważ w Polsce istnieją firmy specjalizujące się w dzierżawie sklejki szalunkowej. W każdej chwili możemy więc bez trudu uzyskać specjalistyczne elementy konieczne na budowie.
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]