Projekty wnętrz mieszkań – kto je wykona?

Projekty wnętrz mieszkań – kto je wykona?

Uzyskaj poradę architekta wnętrz Kraków na https://joannaklusak.com/oferta/

To, jak wyglądają miejsca, w których przebywamy, ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Wskazane jest więc zadbać o to, aby pomieszczenia naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wystrój odpowiadał naszemu poczuciu estetyki i potrzebom. Aranżacja wnętrz zdaje się być nieskomplikowane, jednak najczęściej okazuje się, że aby wykonać ją doskonale, niezbędne są konkretne umiejętności. Stawka jest znaczna – idzie wszak o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym przyjdzie nam spędzić kilka lub nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Najlepiej powierzyć to zadanie specjaliście – projektantowi wnętrz.

Aranżacja wnętrz – kompleksowe projektowanie

Zlecając aranżację wnętrz architektowi dostajemy pomoc specjalisty na wszystkich fazach aranżowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i rozstawienie mebli. Przygotowane przez niego projekty mieszkań są ergonomiczne i w pełni funkcjonalne. To wyjątkowo ważne, ponieważ optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni wymaga znacznej wiedzy, którą można zdobyć wyłącznie w trakcie studiów i wieloletniego wykonywania zawodu. W ramach jednego zlecenia opracowywane są zazwyczaj trzy projekty wnętrz – budowlany, koncepcyjny i wykonawczy.

Nie tylko projektowanie i wykończenie wnętrz – inne usługi

Pomoc architekta wnętrz w wielu przypadkach nie kończy się tylko na przygotowaniu projektów. Żeby jego propozycje zostały urzeczywistnione, zazwyczaj konieczny jest również nadzór autorski, polegający na samodzielnym nabyciu materiałów (ewentualnie ich wskazaniu w sklepach) oraz opiece nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Poza opracowaniem projektów mieszkań, architekt zapewnia też pomoc przy wyborze nieruchomości, w kompetentny sposób analizując warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego mieszkania lub domu.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]