Projekty domów z bali – nie tylko domy sezonowe

Projekty domów z bali – nie tylko domy sezonowe

Domy z bali Kraków zamówisz na http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy z bali to jeden z najstarszych rodzajów budynków mieszkalnych. Najczęściej wykonuje się je z sosny czy jodły. Chociaż ich budowa znana jest od wieków, nadal znajdują mnóstwo zwolenników. Nie powinno to jednak zaskakiwać – mają bowiem sporo zalet, a te powodują, że liczba ich mieszkańców stale rośnie. Mogą przybierać wszystkie kształty, budowane są z przyjaznych dla przyrody surowców, doskonale wyglądają i – co najważniejsze – są bardzo komfortowe. Należy nadmienić też o tym, iż budowa budynku z bali jest znacznie szybsza niż murowanego. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się też sprzyjającym klimatem, który pozytywnie wpływa między innymi na układ oddechowy.

Typy projektów domów z bali

Wielu z nas myśli, że projekty domów z bali za każdym razem nawiązują do tradycyjnej zabudowy. Rzeczywiście często tak jest, jednak warto nadmienić, że domy z bali potrafią również mieć inne formy. Dziś spotyka się też innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków wiejskich. Domy z bali mogą też mieć elewację, co powoduje, że łatwiejsze staje się zagospodarowanie przestrzeni – zazwyczaj wykorzystuje się w tym celu płyty regipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak łatwo się domyślić, zaprojektowanie domu z bali jest znacznie bardziej skomplikowane niż zwykłego. Dlatego wybierając ten typ budynku, warto dowiedzieć się, jakie domy zrealizował już wcześniej dany projektant. Bezwzględnie sprawdźmy też, czy jego stylistyka nam odpowiada. Ważne jest oprócz tego to, jakiej ekipie zlecimy wzniesienie domu. Oczywiście powinniśmy stawiać na te doświadczone w tego typu inwestycjach. Dobrym pomysłem okaże się także na pewno znalezienie ekipy, w ramach której współpracują razem dobry architekt i doświadczeni rzemieślnicy – wtedy dom na pewno zostanie wzniesiony szybko i bez zbędnych problemów.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]