Projekty domów szkieletowych – wygodne i szybkie w realizacji

Projekty domów szkieletowych – wygodne i szybkie w realizacji

Masz problem z wykonaniem projektów domów szkieletowych? Zleć to profesjonaliście

Domy szkieletowe, jak łatwo stwierdzić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i składa się ze słupów oddalonych od siebie o mniej więcej 50 cm. Drewno musi wcześniej rzecz jasna być odpowiednio przygotowane – stosuje się w tym celu preparaty owadobójcze, grzybobójcze oraz impregnaty. Zazwyczaj stosowanym gatunkiem jest świerk, ale przed zamocowaniem jest dokładnie wysuszony i strugany z czterech boków. Do szkieletu mocowane są deski, pomiędzy którymi umieszcza się ogniotrwałe materiały izolacyjne – jak między innymi wata szklana. Dlaczego więc dobrze postawić na projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach należy pamiętać przy poszukiwaniach architekta?

Projekty domów szkieletowych – atuty

Inwestorzy, dla których najważniejszy jest czas budowy, z pewnością będą zadowoleni z faktu, że projekty domów szkieletowych gwarantują jej szybkie sfinalizowanie. Zazwyczaj są one wszak budowane zaledwie w trzy miesiące, a poza fundamentami roboty nie są uzależnione od czynników pogodowych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy też pewność, że do ogrzewania budynku będzie zbędna duża ilość energii, a to w połączeniu z ich trwałością powoduje, że koszty użytkowania będą dość nieduże. Warto wspomnieć także o tym, iż drewniane domy szkieletowe okazują się pod każdym względem przyjazne dla środowiska.

Wybieramy projekty domów szkieletowych

Podczas poszukiwań architekta najważniejsze będą niewątpliwie projekty domów szkieletowych, jakie zrealizował do tej pory. Żeby dowiedzieć się, czy jego styl projektowania nam się podoba, należy jedynie wejść na jego witrynę i poznać jego uprzednie prace, a jeśli przypadną nam one do gustu – umówić się z autorem, celem ustalenia dalszych detali projektu. Nie należy natomiast kierować się wyłącznie ceną wzniesienia domu – to wszak inwestycja na kilka pokoleń.

Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]