Projekty domów góralskich – wsparcie doświadczonego specjalisty

Projekty domów góralskich – wsparcie doświadczonego specjalisty

Projekty domów góralskich. Zobacz, kto je dla Ciebie sporządzi

Architektura góralska typowa jest dla okolic Tatr. Powstała w połowie XIX stulecia. Od samego powstania wzbudzała zachwyt i ogromne zainteresowanie. Tak samo jest obecnie, gdyż nie brak osób, które stawiają na budowę domów drewnianych. Największą popularnością cieszą się te z bali, które rewelacyjnie sprawdzają się tak jako domy całoroczne, jak i sezonowe.

Projekty domów góralskich – z jakiego powodu domy wybudowane z drewna są tak popularne?

Domy wznoszone z drewna cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. W dużej mierze jest to efekt niezwykłej urody tego typu nieruchomości. Wzbudzają zachwyt precyzją wykonania. Drewno jest materiałem wyjątkowej urody. Pod tym względem nie dorówna mu żaden inny materiał budowlany. Do tego domy te wyróżniają się wyjątkowym mikroklimatem, który w sposób naprawdę korzystny odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie z tego powodu domy z drewna poleca się przede wszystkim osobom chorującym na alergię, astmę i innego rodzaju trudności z układem oddechowym. A jak wyglądają domy góralskie wzniesione w tradycyjnym stylu? Cechą charakterystyczną jest oczywiście dwuokapowy dach. Doskonale jest, jeżeli pokryty został on gontem. Ze względu jednak na wysokie ceny takiego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim bardzo często decydują się na inny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna, których rozmiar jest naprawdę niewielki i wysoka, kamienna podmurówka. Weranda, taras oraz ganek to również elementy typowe dla domów w klasycznym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski wyróżniał się jeszcze licznie stosowanymi zdobieniami. Na początku minionego stulecia zaczęto jednak z nich rezygnować.

Projekty domów góralskich – postaw na wsparcie fachowca

Decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim, powinno się postawić na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w przygotowywaniu projektów obiektów budowlanych właśnie w tradycyjnym stylu. Tylko wtedy można być pewnym, że projekt zostanie wykonany należycie, a wszystkie typowe elementy tradycyjnego stylu będą ujęte.

Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]