Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Jeśli potrzebujesz profili aluminiowych, odwiedź tę stronę

Glin to jeden z najczęściej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego zalet zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, bo ta sprawia, iż wykonywane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to pozwala na wyprodukowanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Wykazuje jednak pewną wadę – bez domieszek nie jest zbyt wytrzymałe, z tego względu w architekturze i innych gałęziach gospodarki wykorzystuje się przede wszystkim jego stopy, które charakteryzują się sporą odpornością przy zachowanej niedużej masie. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi częściami są pręty oraz profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je wykorzystuje?

Zastosowanie profili aluminiowych w rozrywce

Profile aluminiowe to doskonały materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem wykonuje się między innymi stanowiska targowe, przenośne sceny oraz wiaty handlowe i na imprezy masowe. Na ich popularność w największym stopniu rzutuje ich lekkość i solidność, ale też prostota budowania konstrukcji oraz fakt, że bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Pozwalają na to nowoczesne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą być malowane farbą o każdym kolorze na długi okres, bo nałożona tak farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie również stosuje się profile aluminiowe?

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane również w pozostałych dziedzinach. Świetnie sprawdzają się jako części wszelkiego typu urządzeń, wyposażenia dla aktywnych oraz samochodów. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w produkcji poręczy oraz płotów, a poza tym w przewozach samochodowych. Warto także nadmienić, że profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]