Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Profesjonalna renowacja okien zabytkowych

Dowiedz się, gdzie zamówić okna zabytkowe

Okna zabytkowe zwykle prezentują się dużo lepiej niż te produkowane obecnie i są niewątpliwą ozdobą budynków. Walory estetyczne to oczywiście ich nie jedyna mocna strona, zaś na ich wartość w znacznym stopniu wpływa również wiek. Tak jak pozostałe przedmioty zabytkowe, także okna powinny być remontowane w myśl przepisów – ich renowacji nie powinniśmy wykonywać samodzielnie z użyciem kupionych w markecie surowców. Jakimi cechami więc wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może wykonać te prace?

Charakterystyka okien zabytkowych

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej zdobień niż nowoczesne. Rzadko są też uchylane, a to sprawia, że niezbędne okazują się lufciki, z użyciem których możemy wentylować pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak przed momentem nadmieniliśmy, zrobione są najczęściej z drewna – surowca, jaki ma sporo zalet, lecz potrzebuje regularnej konserwacji, a poza tym łatwo go zepsuć. Dlatego tak ważne są kwalifikacje osób konserwujących okna zabytkowe.

Okna zabytkowe – jak znaleźć fachowca?

Okna zabytkowe zwykle mają budowę skrzynkową, a ta potrzebuje dużych kwalifikacji – taki rodzaj okna charakteryzuje się wszak zastosowaniem wielu, obecnie już nieczęsto spotykanych, technologii. W związku z powyższym, także najlepsi specjaliści nie mogą remontować okien zabytkowych, jeśli nie posiadają dokumentów zaświadczających ich kwalifikacje, które zostały nadane przez odpowiedni organ – w innym razie zostaną na nich nałożone wysokie kary.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]