Poręcze ze stali nierdzewnej – element schodów, basenów i balkonów

Poręcze ze stali nierdzewnej – element schodów, basenów i balkonów

Stal nierdzewna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych stopów, a to głównie dzięki jej właściwościom. Odpowiednia selekcja składników stopu sprawia, że wyprodukowane z niej akcesoria nie są podatne na rdzę, dzięki czemu bez przeszkód mogą być używane w styczności z substancjami o kwaśnym odczynie, jak również przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych. W zestawieniu z jej interesującą estetyką czyni to ze stali nierdzewnej znakomity surowiec do wytwarzania detali wyposażenia wnętrz i wszelkiego rodzaju balustrad oraz poręczy.

Balustrady ze stali nierdzewnej – znakomite w wilgotnym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się ogromnym powodzeniem – zauważamy je zarówno w budynkach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Właściwości tego surowca okazują się szczególnie ważne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w nadzwyczaj wilgotnym otoczeniu, tym samym nie wymagają intensywnej konserwacji i na długo zatrzymują swój ładny wygląd. To dlatego rewelacyjnie łączą się z nowoczesną architekturą. Wyśmienicie prezentują się w towarzystwie dekoracyjnego betonu, przeszkleń, a nawet drewnianych fasad.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do eleganckich wnętrz

Stal nierdzewna to idealny materiał do tworzenia poręczy do wnętrz nieruchomości – szczególnie tych urządzonych na minimalistyczną, nowoczesną modłę. Osoby, które postawią na poręcze ze stali nierdzewnej docenią także ich błyskawiczne mycie bez potrzeby zastosowania specjalistycznych preparatów i łatwość ich pielęgnacji. Odporność na rdzę sprawia dodatkowo, iż z takiej stali można wytwarzać mocne i eleganckie drabinki do basenów czy poręcze do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej.