Ponadczasowe drzwi drewniane

Ponadczasowe drzwi drewniane

Choć na rynku znajdziemy wiele drzwi wykonanych z najróżniejszych surowców (między innymi ze stali czy materiałów kompozytowych), to największym uznaniem producentów oraz kupujących szczycą się nadal drzwi drewniane. Oczywiście nie może to zaskakiwać, gdyż ich różne atuty powodują, że będą doskonałym rozwiązaniem zarówno wszędzie, gdzie liczy się wygoda, jak i we wnętrzach, gdzie ważniejsze są względy wizualne. Odpowiednio wyprodukowane drzwi drewniane będą wszak solidne i doskonale się prezentują, a ich użytkowanie nie sprawia najmniejszych trudności. Jak więc produkowane są drzwi drewniane? O czym pamiętać przy ich zakupie?

Konstrukcja drzwi drewnianych

Do produkcji drzwi mogą być stosowane rozmaite rodzaje drewna. Zwykle jednak używane jest drewno sosnowe, bo jest stosunkowo wytrzymałe, a oprócz tego niedrogie, niezbyt ciężkie oraz nieprzysparzające problemów przy obróbce. Oprócz tego stosowane są zwłaszcza inne gatunki krajowe – na przykład buk czy dąb. Wygląd drewna sosnowego nie pasuje niestety do wszystkich pomieszczeń – dlatego drzwi drewniane obkładane są obłogami z rozmaitych gatunków, tak tych ze Starego Kontynentu, jak i z pozostałych części świata. Określają one charakter konkretnego egzemplarza i pozwalają na dostosowanie go do różnych mebli lub dekoracji.

Drzwi drewniane – oryginalny styl

Drzwi drewniane są chętnie wybierane również ze względu na to, że (w przeciwieństwie do modeli wykonanych z tworzyw syntetycznych) mogą być używane również w tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach oraz w czasie odnawiania obiektów wpisanych na listę zabytków. Dla wielu kupujących naprawdę ważne jest też to, że drzwi drewniane możemy wykonać w myśl wytycznych klienta, dostosowując je do jego gustów oraz wymagań przestrzennych lokalu – a to jest rzecz jasna niewykonalne dla modeli ze stali lub z coraz popularniejszych tworzyw sztucznych.