Piaskowiec elewacyjny uszlachetni twój dom

Piaskowiec elewacyjny uszlachetni twój dom

Piaskowiec elewacyjny to komponent powszechnie wykorzystywany na ulicach i skwerach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał dekoracyjny wewnątrz budynków, ale również na fasadach. Co dokładnie decyduje o jego powszechnym użyciu? Zweryfikujmy to.

Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie modnym materiałem stosowanym podczas budowy lokali mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w wielu barwach – od jasnego, przez zielony aż po miedziany. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie kolorami, strukturą i typem – wyróżniamy płytki gładkie, pofałdowane, opalizujące, o łupanych obrzeżach. Niektóre rodzaje piaskowca odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki zastosowaniu mieszanek kwarcytu. Z tego też powodu piaskowiec znakomicie sprawdza się w jako element ozdobny – w mieszkaniach, na ścieżkach i jako element elewacyjny. Stanowi idealny składnik na ścieżki ogrodowe, fontanny czy dekoracyjne murki.

Piaskowiec elewacyjny testowany w każdych warunkach

Kluczową cechą piaskowca jest jego niezwykła odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Płyty okładzinowe są w stanie prezentować się estetycznie przez co najmniej 20-30 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej posesji. Na rynku znajdziemy wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i sprowadzanych z Indii.