Panele podłogowe – montaż zostaw profesjonalistom

Panele podłogowe – montaż zostaw profesjonalistom

Panele podłogowe są często wybierane przez klientów. Nie może to rzecz jasna zaskakiwać – zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie ich wszystkie zalety. Panele podłogowe są wszak niedrogie, zaś mnogość produkowanych wzorów powoduje, iż wszyscy wyszukamy panele dopasowane do danego pomieszczenia. Jak pokazują wyniki sprzedaży, klienci kupują je częściej niż wykładziny, a ze względu na niewysokie ceny, także od parkietów drewnianych. Przed kupnem konkretnego produktu powinniśmy oczywiście dowiedzieć się, czy trafi w nasze potrzeby.

Oznaczenia na opakowaniach paneli podłogowych

Najistotniejszym cechą paneli podłogowych jest ścieralność – to od tego zależne jest, jak długo wytrzymają. Określa się ją z wykorzystaniem klas ścieralności, a te symbolizują ilość obrotów szlifierki, po których panel ulegnie uszkodzeniu. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 i AC2 powinny być używane wyłącznie w niezbyt często wykorzystywanych pomieszczeniach. Do salonu lub przedpokoju powinniśmy kupić natomiast produkty z klasą nie niższą niż AC3 – pamiętając oczywiście, że najbardziej wytrzymałe to te określone jako AC5.

Montaż paneli podłogowych

Panele podłogowe bywają tak chętnie wybierane także z uwagi na prostotę ich założenia. Mimo że ich założenie będzie łatwiejsze niż parkietu, powinniśmy wiedzieć, iż niezbędne są w tym celi odpowiednie kwalifikacje. Żeby mieć gwarancję, że panele zostaną właściwie zamontowane, warto powierzyć to dobrej ekipie – szczególnie, jeżeli wcześniej nie zakładaliśmy paneli lub nie dysponujemy właściwymi sprzętami.