Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Interesuje Cię oferta wypożyczalni szalunków? Zajrzyj w to miejsce, żeby zdobyć więcej informacji

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, zwykle składające się z sklejki laminowanej, desek lub metalu, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je do stawiania, kształtowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one też do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to też nazwa szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, jak również elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny zwłaszcza wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują obszernym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]