Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Szukasz okien drewnianych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Okna drewniane najczęściej kupowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich wysoką jakość. Ten naturalny materiał zapewnia estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długi czas. Nie tylko jednak estetyka jest istotnym atutem tego typu produktów. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowy urok naturalnego surowca

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, kolory czy rozmaitą fakturę, co daje ogromne możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu zaspokajać różne oczekiwania i gusta. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc idealnym materiałem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał daje wielkie możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd i stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, tworząc wyjątkowe formy. Tylko drewno nadaje się do restaurowania zabytków, świetnie sprawdza się również w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, a nawet pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dodać to, iż znanych jest wiele znakomitych metod poprawiania żywotności okien drewnianych, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest stosunkowo prosta oraz nie zagraża ekosystemowi. Zalety te powodują, że okna drewniane są lepsze aniżeli te wytwarzane z plastiku czy PCV.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]