Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe

Ogrodzenia klinkierowe są w naszym kraju często montowane. Posiadają wiele dobrych stron – doskonale się prezentują, są wytrzymałe na częste u nas niskie temperatury, uszkodzenia mechaniczne i działanie wody. Są również stosunkowo tanie – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę ich długowieczność oraz niskie koszty eksploatacji. Z czym jednak będą się najlepiej komponować? Które ozdoby dobrać, aby ogrodzenia klinkierowe prezentowały się bardzo dobrze?

Ogrodzenia klinkierowe i drewno

Surowe barwy charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe najlepiej łączą się z drewnem. Świetnym wyjściem okaże się kombinacja podstawy klinkierowej z wyprodukowanymi z drewna sztachetami. Płot tego typu dopasujemy do budynków o klasycznym wyglądzie, ale też tych bardziej nowoczesnych.

Żelazne dodatki do ogrodzeń klinkierowych

Innym chętnie wybieranym sposobem jest połączenie klinkieru i metali. Bez względu na to, czy będą to kute metodą tradycyjną przęsła, czy to gotowe prefabrykaty, w ten sposób mamy możliwość dodać naszemu domowi uroku, co docenią w szczególności lokatorzy domów na wsi.

Jak pielęgnować ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie potrzebują co prawda częstej pielęgnacji, jednak choć raz w sezonie powinniśmy znaleźć na nią nieco czasu. Zbierający się na ścianach klinkierowych płytek kurz łatwo usuniemy za pomocą myjki ciśnieniowej, z kolei ich wytrzymałość podniesiemy korzystając z preparatów minimalizujących nasiąkliwość.