Nowoczesne projektowanie domów

Nowoczesne projektowanie domów

więcej o nowoczesnych projektach domów »

Architektoniczne style z lat 90 ubiegłego stulecia powoli tracą zwolenników, a zamiast nich możemy zauważyć znacznie bardziej innowacyjne rozwiązania. Choć mnóstwo domów wznosi się wciąż według projektów rodem z minionego dziesięciolecia, to wielu klientów stawia na nowoczesne projekty domów – jak zatem je odróżnić? Gdzie szukać źródeł ich popularności? Czemu opłaca się na wybrać jeden z nich?

Skąd wzięły się nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów powstają pod wpływem różnych trendów. Wielu architektów przyznaje się do wpływu XX-wiecznych architektów działających w Republice Weimarskiej lub Niderlandach. Kiedy przeanalizujemy parę realizacji z ostatnich lat, znajdziemy inspiracje dziełami architektów związanych z Bauhausem oraz pokrewnymi prądami.

Czym wyróżniają się nowoczesne projekty domów?

Najistotniejszą cechą nowoczesnego budownictwa jest minimalizm oraz niechęć do zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na kształcie i wyłącznie on nadaje budynkowi określony styl. Ogromną uwagę zwraca się także na surowce – najchętniej wykorzystuje się tradycyjny beton, szkło oraz drewno.

Nowoczesne projekty domów – tylko w mieście?

Wbrew stereotypom, nowoczesne projekty domów zdadzą egzamin także poza obrębem miejskich osiedli domów jednorodzinnych. Tylko umiejętności projektanta wpływają na to, czy konkretny budynek wpisze się w wygląd okolicy. Dobrze przemyśleć rodzaj dominującej tam zabudowy, a potem podjąć kroki, by umieścić w projekcie kilka z występujących często elementów.

Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]