Nie daj się naciągnąć – zleć odbiór mieszkania od dewelopera

Nie daj się naciągnąć – zleć odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór mieszkania od dewelopera to niesamowicie istotna czynność, której nie należy lekceważyć. Podczas przeprowadzania odbioru można zdiagnozować rozmaite błędy, które inwestor powinien zrekompensować. Jak przeprowadza się odbiór mieszkania od dewelopera i na co zwrócić szczególną uwagę?

Odbiór mieszkania od dewelopera – zadbaj o nieruchomość

Odbiór mieszkania od dewelopera wprowadzają stosowne przepisy prawne. Czynność ta kontroluje czy budynek odpowiada wytycznym opisanym w przepisach. Mamy prawo domagać się od dewelopera usunięcia wykrytych defektów – na podstawie wypełnianego w jego trakcie raportu zdawczo-odbiorczego. Podczas przeprowadzania odbioru należy mieć ze sobą wszelkie projekty nieruchomości, ponieważ będą niezbędne do precyzyjnej kontroli stanu rzeczywistego. Przegląd mieszkania zaczynamy od sprawdzenia sposobu wykonania pionów, posadzek czy stolarki drzwiowej. Zasadnicza jest też wytrzymałość użytych materiałów wykończeniowych i mebli na zamówienie.

Jak zrealizować odbiór mieszkania od dewelopera

Pamiętajmy, że odbiór techniczny mieszkania (w Krakowie, Bydgoszczy i innych miejscowościach) powinien być realizowany nie tylko w przypadku budynków deweloperskich, ale również używanych. Najczęstsze mankamenty, jakie możemy zauważyć to przestarzała instalacja kanalizacyjna i użycie tańszych materiałów budowlanych niż obiecane w dokumentach. Nieważne czy przegląd robimy w Krakowie czy w Rzeszowie – musi być on dokonany w towarzystwie reprezentanta wykonawcy oraz specjalisty z dziedziny architektury.