Nawierzchnioizolacje dachów

Nawierzchnioizolacje dachów

Przed nadejściem zimy warto pamiętać o uszczelnieniu poszycia. Nieodpowiednio utrzymany dach może być źródłem sporych problemów w okresie zimowym – przepuszcza wilgoć i powoduje duże straty temperatur. Szczęśliwie uszczelnienie dachu przed zimą nie sprawi obecnie nikomu żadnych kłopotów – na rynku dostępne są wszak innowacyjne nawierzchnioizolacje, które zdają egzamin także w najcięższych warunkach. Jakie to produkty? Jak znaleźć nawierzchnioizolacje odpowiednie do naszych potrzeb? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Nawierzchniolizolacje do uzupełniania szczelin

Niekiedy duża konserwacja dachu nie będzie konieczna – starczy tylko załatanie ubytków, które powstały wskutek wpływu czynników pogodowych. Warto wówczas sięgnąć po nawierzchnioizolacje syntetyczne, które doskonale sprawdzą się do uzupełniania różnego typu szczelin lub pozostałych uszkodzeń. Podobne preparaty sprawdzą się także przy konserwacji mocowań przy świetlikach bądź wlotach wentylacyjnych. Ich zaletą jest zwłaszcza prostota aplikacji oraz wytrzymałość – doskonale znoszą deszcz czy mrozy.

Jakie nawierzchnioizolacje zastosować do generalnego remontu dachu?

W sytuacjach, kiedy jedynym wyjściem okaże się położenie nowego poszycia, należy wybrać specjalne masy asfaltowe. Wiele wśród nich nie wymaga aplikacji na gorąco, a to znacznie ułatwia dekarzowi zadanie. Są wśród nich nawierzchnioizolację odporne na wodę i promienie słoneczne – przez to chronią dom przed złymi czynnikami atmosferycznymi oraz zapewniają jego lokatorom stuprocentowe bezpieczeństwo.