Mieszkania w Katowicach – gdzie zapłacisz najmniej?

Mieszkania w Katowicach – gdzie zapłacisz najmniej?

Rynek mieszkań w Katowicach oraz innych miastach regionu trochę różni się od innych regionów Polski. W odróżnieniu od nich, stosunkowo mało osób jest zainteresowana mieszkaniami od dewelopera. Bardzo często kupowane są natomiast nieruchomości z drugiej ręki. Rzadko też składa się wnioski o pomoc w kupnie mieszkania, a to też odróżnia ten region wśród pozostałych. Jak więc prezentuje się sektor mieszkań w tym regionie? Jakie mieszkania w Katowicach szczycą się największym zainteresowaniem?

Mieszkania w Katowicach z rynku wtórnego

Jak już napisaliśmy, największym uznaniem cieszą się w Katowicach mieszkania z rynku wtórnego. Jak łatwo stwierdzić, przyczyną tego stanu rzeczy okazują się względy budżetowe – mieszkanie z rynku wtórnego wyniesie aż dwukrotnie mniej niż mieszkania w Katowicach oferowane przez firmy budowlane. Oczywiście chodzi o lokale w tych samych częściach miasta, o podobnej powierzchni.

Mieszkania w Katowicach – jak szukać?

Na rynku wtórnym najwięcej ofert dotyczy zwłaszcza Ligoty czy osiedla Tysiąclecia. Najmniejsze kwoty zapłacimy za mieszkanie na Szopienicach, na których koszt kupna metra kwadratowego waha się w okolicach 2500 złotych. Najdroższe są natomiast Brynowo oraz Dąb, na których koszty przekraczają czasem 5 tysięcy PLN za metr kwadratowy. Szczególnie dużo deweloperskich lokali jest zaś wznoszonych w okolicach ulicy Mikołowskiej oraz Śródmieścia.

Oferty mieszkań w Katowicach potencjalni kupcy znajdują na wiele sposobów. Najlepszą droga będzie z pewnością wejście do sieci, ponieważ to w aplikacjach dostępnych w sieci czeka na nas najwięcej ogłoszeń kupna-sprzedaży.