Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu szczególnie o te, które powstają w toku różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych miastach, jak Kraków czy Poznań, ale też w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod określony adres. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.