Klinkierowy parapet

Klinkierowy parapet

Są odporne na mróz, wilgoć oraz pęknięcia. Nic więc dziwnego, że parapety klinkierowe często spotykane są w oknach rozmaitych domów. Oprócz wspomnianych zalet, parapety wyprodukowane z klinkieru cechują się również pięknym wyglądem – dzięki nim nawet najbrzydszy budynek potrafi całkowicie zmienić swoje oblicze.

Parapety klinkierowe – w jaki sposób je montować?

Choć zakładanie parapetów klinkierowych może niektórym czytelnikom wydać się łatwym zadaniem, to szczególnie mniej zorientowanym w temacie sprawia niemałe problemy. Najcięższe bywa uniknięcie smug, które podczas ich zakładania często pojawiają się na zewnętrznych ścianach budynków, a które w niemałym stopniu są efektem użycia źle dobranych klejów.

Rodzaje parapetów klinkierowych

Parapety klinkierowe dostępne są w najróżniejszych wersjach. Największą popularnością wśród nich cieszy się na pewno przysucha, którą odróżnimy po prostym kształcie i zgięciu, dzięki któremu opady nie ściekają bezpośrednio na ścianę, a my zapobiegamy powstawaniu nieestetycznych zacieków. Drugim rodzajem są S-ki, które również chronią nasze domy przed wpływem wilgoci.

Dobre strony parapetów klinkierowych

Parapety klinkierowe to najlepsze wyjście dla wszystkich, którzy szukają solidnego i świetnie wyglądające parapetu. Surowiec, z którego są wykonane charakteryzuje się wszak ogromną wytrzymałością na pęknięcia i wilgoć, a technika jego wytwarzania gwarantuje mrozoodporność.