Klinkierowe płytki elewacyjne

Klinkierowe płytki elewacyjne

Coraz częściej na elewacjach naszych budynków możemy zauważyć płytki klinkierowe. Nie może to oczywiście dziwić – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy najważniejsze zalety tego rozwiązania. Jak udowadnia doświadczenie właścicieli domów, którzy wybrali na ten surowiec, płytki z tego materiału są tak mało kosztowne i wytrzymałe, ale również niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Płytki klinkierowe – zalety

Płytki klinkierowe prawie zawsze okazują się bardziej odporne niż pozostałe materiały wykorzystywane na ścianach zewnętrznych obiektów – szczególnie, kiedy mowa o deskach. Zazwyczaj są również znacznie tańsze, co na sto procent zauważą osoby z mniej zasobnym portfelem.

Jak utrzymywać płytki klinkierowe?

Następną dobrą stroną płytek klinkierowych okazuje się bezproblemowość ich utrzymania – rzadko się zanieczyszczają, a częste konserwowanie ogranicza się tylko do zastosowania normalnej myjki parowej. Nie potrzebują też dużych działań zapobiegających niszczeniu, a to w naszym klimacie jest szczególnie istotne.

Płytki klinkierowe – jak wybierać?

Nie zapominajmy, że płytki klinkierowe dostępne są w rozmaitych modelach, ale nie wszystkie są stworzone do stosowania na zewnątrz – jeżeli zatem chcemy zamontować je na elewacji, bezwzględnie sprawdźmy ich zastosowanie. Płytki tego rodzaju wytwarza się również w wersjach posadzkowych oraz ściennych, zaś te drugie wykazują trochę większą podatność na pęknięcia.

Zakładanie płytek klinkierowych

Ściana, na jakiej zamontowane będą płytki klinkierowe musi być równa i pozbawiona wad. Niezwykle ważne jest również jej odtłuszczenie oraz zastosowanie właściwego, gwarantującego stabilność połączenia, kleju.