Kiedy zdecydować się na izolacje przeciwwodne?

Kiedy zdecydować się na izolacje przeciwwodne?

Wilgoć jest znacznym niebezpieczeństwem dla każdego domu. Z tego powodu tak istotne jest wykonanie izolacji przeciwwodnej, która zabezpieczy go przed niekorzystnym działaniem wody znajdującej się w ziemi. W niektórych przypadkach odpowiednie okażą się izolacje lekkie, jednak kiedy budynek wzniesiony jest na terenie bez odpływu wody opadowej, potrzebne okaże się zrobienie izolacji przeciwwodnej. Jej wykonanie zaleca się też, jeśli dom położony jest na terenie poniżej lustra wody. Istotne będzie, by woda nie uszkadzała budynku w wyniku naporu na jego ściany. Jakie jednak typy izolacji przeciwwodnych są dostępne? I w końcu – której firmie zlecić wykonanie izolacji przeciwwodnej?

Jakie izolacje przeciwwodne okażą się odpowiednie?

Rozpoznajemy trzy typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, gdy nie ma dużego niebezpieczeństwa wynikającego z obecności wody. Jeśli natomiast wilgoć okazuje się poważnym problemem, powinniśmy zrobić któryś z dwóch pozostałych typów izolacji. Średnie stosuje się przede wszystkim na terenach z podłożem zwartym, gdzie nierzadko gromadzi się wilgoć. Izolacje ciężkie są natomiast stosowane na terenach, gdzie panuje wysokie ryzyko wystąpienia podtopień – te izolacje powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością oraz zabezpieczać obiekt również przed silnie napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – znalezienie ekipy

Jak nietrudno stwierdzić, wytrzymałość izolacji przeciwwodnych wpływa na ochronę lokatorów obiektu. Z tego względu musimy przemyśleć decyzję co do ekipy, która je założy. O jakich czynnikach zatem powinniśmy wiedzieć szukając firmy, która wykona izolacje przeciwwodne? Najważniejsze na pewno okażą się umiejętności jej specjalistów – dobrze zatem sprawdzić, ile lat świadczy podobne usługi i jak opisują zakończone przez nią realizacje dotychczasowi kontrahenci.