Kątowniki nierdzewne – zastosowanie

Kątowniki nierdzewne – zastosowanie

zamów kątowniki nierdzewne w sklepie

Kątowniki są stawiane wśród najistotniejszych wyrobów hutniczych. Mają mnóstwo zastosowań – są wykorzystywane na placach budów, podczas prac konserwatorskich czy w warsztatach miłośników prac ręcznych. Aby jednak zaspokoiły nasze oczekiwania, powinny być solidne oraz dość lekkie. Te parametry powodują, że budowla wykonana z kątowników będzie stabilna i bez trudu zniesie wszystkie wstrząsy. Jak zatem rozpoznać, czy konkretny produkt okaże się wystarczający? Gdzie można je zastosować?

Dlaczego warto wykorzystywać kątowniki nierdzewne?

Najlepszym materiałem do wyrobu kątowników okazuje się stal nierdzewna. Czemu warto wybrać akurat kątowniki nierdzewne? W szczególności z uwagi na solidność charakteryzującą ten metal – posłużą więcej od elementów wyprodukowanych z innych stali. Jest tak dlatego, iż nie rdzewieją, zatem także po dziesięcioleciach mają te same właściwości. Kątowniki nierdzewne cechują się również niewielką rozszerzalnością termiczną, co zwiększa komfort ich używania w czasie upałów i mrozów.

Kątowniki nierdzewne – przykłady użycia

Kątowniki nierdzewne okazują się bardzo użyteczne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie są kluczową częścią drzwi i barierek. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są także wykorzystywane do wyrobu konstrukcji elewacyjnych. Poza tym z uwagi na fakt, iż są wytrzymałe, wykorzystuje się je przy budowaniu estrad lub wież, a poza tym konstrukcji dużych namiotów. Specjalne kątowniki można również wykorzystać do montażu półek – stworzone do tego produkty nierzadko posiadają interesujące dekoracje.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]