Jeden podnośnik terenowy, mnóstwo zastosowań

Jeden podnośnik terenowy, mnóstwo zastosowań

Monterzy niezbyt chętnie do zadań na wysokości stosują drabiny. Jak nietrudno się domyślić, przyczyną jest chybotliwość drabiny, która przez nawet nieznaczne wstrząsy potrafi się przechylić. Ze względu na ochronę przebywających na niej osób częściej stosuje się podnośniki. Urządzenia tego rodzaju zdadzą egzamin wszędzie – w magazynach oraz na prostej nawierzchni może to być zwykły model, w ekstremalnych sytuacjach bezpieczniejszy okaże się zaś podnośnik terenowy. Gdzie wykorzystuje się podnośniki? Jak wybrać właściwy model?

Wynajem podnośnika terenowego – dlaczego warto?

Jak już nadmieniliśmy, w zwykłych sytuacjach specjalistyczny podnośnik nie będzie niezbędny. W niektórych przypadkach zwykły podnośnik będzie natomiast niewystarczający – na przykład w czasie pracy na obszarze pofałdowanym oraz na błotnistych ulicach. Warto wówczas zdecydować się na wynajem podnośnika terenowego, bo on zapewni nam stabilność bez względu na nierówności. Opisywane podnośniki charakteryzują się odpowiednio dostosowanym koszem , a także większym wysięgiem i większymi możliwościami.

Do czego służą podnośniki terenowe?

Ze względu na dużą stabilność podnośnik terenowy znajduje najróżniejsze zastosowania. Poza zadaniami przy sieciach telefonicznych czy energetycznych, wykorzystuje się go między innymi do wieszania bannerów. Podnośniki terenowe są także stosowane do ścinania dużych drzew, czyszczenia okien w biurowcach i prac przy dachach. Warto też nadmienić, iż przenośniki terenowe są często stosowane przez filmowców oraz fotografów.