Jak wykonuje się izolację pionową i poziomą?

Jak wykonuje się izolację pionową i poziomą?

Każdy, kto decyduje się na budowę domu, pragnie, aby jak najdłużej jego stan był idealny. Nie jest to jednak możliwe, jeżeli nie zostanie wykonana odpowiednia izolacja pionowa i pozioma budynku. Hydroizolacja rewelacyjnie ochrania przed wilgocią na murach, w konsekwencji czego powoduje, że są one wolne od brzydkich plam, a w budynku nie roznosi się zapach wilgoci.

Izolacja pionowa i pozioma – realizacja oraz znaczenie

Jednym z objawów źle wykonanej izolacji domów okazuje się być zawilgocenie murów. Do tego dodać trzeba puchnące tynki i wspomniane we wstępie plamy, które na ogół dostrzec można na parterze i w piwnicy. Takie problemy niezwykle często spotykane są w tych domach, których fundamenty wykonano z czerwonej cegły. I nie ma tu niewielkiego choćby znaczenia czy w grę wchodzą o budynki wybudowane bardzo dawno, czy te nowe. By zrekonstruować brakującą bądź niepoprawnie zrobioną izolację poziomą, trzeba określić do jakiej wysokości musi ona sięgać, a następnie na każdym metrze bieżącym powierzchni ściany wykonać około dziesięciu nawiertów położonych ukośnie. Następnie zrobione szczeliny należy wypełnić stosując do tego celu odpowiedni roztwór, który ma działanie uszczelniające. Jest on higroskopijny, w konsekwencji czego skutecznie uszczelnia fugi i powstrzymuje przepływanie wody w górne rejony murów. By jednak izolacja pozioma okazała się efektywna, niezbędne jest także odtworzenie izolacji pionowej – w takim przypadku powinno się najpierw usunąć zawilgocone tynki, oczyścić mury, pogłębić fugi, a na koniec powlec wszystko substancją, który ma działanie izolujące. Dopełnieniem prac jest ocieplenie ścian polistyrenem.

Izolacja pionowa i pozioma – kto powinien ją zrobić?

Wykonanie hydroizolacji nieruchomości najlepiej jest powierzyć mającej doświadczenie firmie, która zna temat hydroizolacji. Tylko wówczas można być pewnym, że prace zostaną przeprowadzone prawidłowo, a izolacja będzie pełnić swoją rolę.