Innowacje w branży nawierzchni drogowych

Innowacje w branży nawierzchni drogowych

Jakość dróg zależy tak od wykonawstwa, jak i wykorzystanych do tego materiałów. Te, które używane są obecnie w naszym kraju, w niczym nie są podobne do nawierzchni drogowych stosowanych kiedyś. Są one znacznie solidniejsze, co w dużej mierze przekłada się na wygodę poruszania, zaś ich wyłożenie odbywa się znacznie prędzej niż przed laty. Właśnie dzięki nim współczesne jezdnie rzadziej się uszkadzają, zaś my mamy szansę bez przeszkód podróżować po całej Polsce. Jakie więc technologie wykorzystują dziś inżynierzy? Na czym się one opierają?

Nawierzchnie drogowe Safegrip

Współczesne nawierzchnie drogowe często pełnią dwie funkcje na raz – są warstwą jezdną oraz izolacyjną. Wśród nich powinniśmy wspomnieć przede wszystkim nawierzchnię drogową Safegrip, która jest solidna oraz niezawodna we wszystkich sytuacjach. Inżynierzy często też wybierają nawierzchnię Microdeck – jest to technologia cechująca się łatwością wyłożenia oraz bardzo solidna, a jednocześnie gwarantująca użytkownikom drogi właściwą przyczepność.

Dylatacje w nawierzchniach drogowych

Na wiaduktach i wielu parkingach wymagane będzie zastosowanie dylatacji, które zamortyzują wibracje będące wynikiem jazdy samochodów. Ze względu na bezpieczeństwo kierowców korzystających z wiaduktu, szczelinowe nawierzchnie drogowe muszą być najwyższej klasy – elastyczne i szczelne. Jedną z nich jest Rubi-Joint, bo świetnie przenosi ruchy poziome, jak i poziome, a przez to zapewnia dobre działanie elementów mostów.