Hydroizolacja fundamentów – chrońmy domy przed wilgocią

Hydroizolacja fundamentów – chrońmy domy przed wilgocią

Decydując się na budowę domu, trzeba pamiętać o wielu rodzajach prac. Do tych postrzeganych jako najistotniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. To na tyle istotny etap prac, że najkorzystniej ich przeprowadzenie powierzyć profesjonalistom , którzy posiadają bardzo dużą wiedzę i długoletnie doświadczenie w tym zakresie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak znaczące?

Hydroizolacja fundamentów bardzo dobrze ochrania budynek przed działaniem wilgoci. Należy wiedzieć, że bezpośredni wpływ wody na fundamenty może mocno obniżać właściwości termiczne nieruchomości. Ma miejsce wyziębienie murów, które są przez to o wiele bardziej podatne na rozwój grzybów wywierających negatywny wpływ na zdrowie lokatorów. Dzisiaj stosowane są dwa rodzaje izolacji: przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna wykorzystywana jest wówczas, gdy woda gromadzi się w pobliżu bryły budynku. Jest ona idealna również wtedy, kiedy woda wywiera ciśnienie o charakterze hydrostatycznym na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa natomiast gwarantuje ogólną ochronę przed działaniem wody i wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne komponenty konstrukcyjne.

Hydroizolacja fundamentów – gdzie jest wykorzystywana

Hydroizolacje fundamentów stosuje się aktualnie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach przemysłowych. Należy wiedzieć, że przy robieniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest osłonięcie miejsc , które są trudno dostępne. Zalicza się do nich łączenia ścian, narożniki i załamania. Z tego powodu wykonanie hydroizolacji wiąże się z koniecznością wykonania odrębnego projektu prac. Wykonanie hydroizolacji najlepiej jest powierzyć specjalistom, mającym zarówno kwalifikacje, jak i doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Tylko wówczas można być pewnym, że wszystko będzie zrobione tak, jak powinno, a sama izolacja bardzo dobrze wypełni swoje zadanie.