Drewno merbau do nowoczesnego wnętrza

Drewno merbau do nowoczesnego wnętrza

https://www.balticwood.pl/oferta/melody-smart

Merbau to egzotyczny gatunek drewna, który znakomicie pasuje do współczesnych wnętrz – zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i obiektach komercyjnych. Jakie są jego zalety? Zobaczmy dlaczego warto zainwestować w tę egzotyczną odmianę drewna.

Drewno merbau – odcienie
koloru kasztanowego, rubinu, żółci

Na drewno merbau składają się dwa rodzaje drzew – Intsia palembanica Miq i Intsia bijuga (Colebr.) Kuntze. Występują one w klimacie równikowym, zazwyczaj w rejonie Azji. Najczęstsze rejony występowania to Mianmar, Sumatra, stan Sabach na wyspie Borneo, Nowa Gwinea. Szlachetny odcień drewna niesamowicie przykuwa uwagę i powoduje, że podłoga nabiera wyjątkowego charakteru. Drewno merbau to kolorystyczne połączenie żółci, rubinu, burgundu, a dodatkowo posiada naturalne inkrustacje w kolorze złota, które pięknie wyglądają w domu prywatnym czy lokalu użytkowym. Na ciemnej podłodze powstałe w miarę użytkowania uszkodzenia nie rzucają się tak bardzo w oczy, co jest dodatkowym plusem.

Drewno merbau – w reprezentatywnych wnętrzach

Szlachetne wzornictwo to jednak nie wszystko – drewno merbau jest też niesamowicie funkcjonalne – dlatego cieszy się ogromną popularnością. Przede wszystkim jest bardzo stabilne wymiarowo oraz wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Specjaliści wskazują, że drewno merbau jest nawet o 1/3 bardziej wytrzymałe od teaku, dlatego świetnie warto położyć je w często uczęszczanych pomieszczeniach. Znana jest również jego wytrzymałość na działanie grzybów oraz owadów – nic dziwnego, że wykorzystywane jest nawet w wyjątkowo wymagających warunkach. Drewno merbau bywa określane jako ogifi, maharau, Borneo-teak, alai czy kayu besi i sprawdza się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, co potęguje jego funkcjonalność. Chcesz, żeby Twoje mieszkanie nabrało szlachetnego charakteru? A może zależy Ci na prestiżowym designie gabinetu? Drewno merbau to strzał w dziesiątkę!

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]