Do czego służą schodnie rusztowaniowe i jak je wynająć?

Do czego służą schodnie rusztowaniowe i jak je wynająć?

Większość specjalistów działających przy remontowaniu budynków potrzebuje dojścia na wysokie piętra. Niekiedy jedynym rozwiązaniem będzie zastosowanie akcesoriów do wspinaczki, ale nierzadko można zastosować mniej ryzykowne techniki. Przy mniej zaawansowanych pracach albo myciu szyb na stosunkowo niedużych wysokościach doskonałym wyjściem będzie wypożyczenie coraz chętniej wykorzystywanych schodni rusztowaniowych. Zazwyczaj, z uwagi na konieczność zapewnienia ich wytrzymałości i lekkości, są one wykonywane z aluminium. Czemu jednak warto wybrać te konstrukcje? O czym należy pamiętać korzystając ze schodni rusztowaniowych? I w końcu – od jakiej firmy je wynająć?

Dlaczego opłaca się postawić na wynajem schodni rusztowaniowych?

Głównym plusem schodni rusztowaniowych okazuje się z pewnością ochrona znajdujących na nich ludzi. Przez to, iż na całej wysokości zamontowane są poprzeczki, także pracując na wysokich kondygnacjach członek ekipy nie powinien spaść ze schodni. Na ich wynajem dobrze postawić również z uwagi na komfort użytkowania. Zazwyczaj posiadają one kółka, za pomocą których możemy szybko przenieść je w wybrane miejsce, a to sprawia, iż schodnie rusztowaniowe świetnie nadają się do wykonywania prac na większych obiektach. Konstrukcja schodni rusztowaniowych gwarantuje wygodne oraz bezpieczne poruszanie się – stopnie mają zazwyczaj kąt około 50 stopni.

O czym wiedzieć decydując się na wynajem schodni rusztowaniowych?

Jak nietrudno stwierdzić, wytrzymałość schodni w dużej mierze rzutuje na ochronę przebywających się na nich osób. Dlatego planując wynajem schodni rusztowań warto sprawdzić, czy wśród dotychczasowych kontrahentów konkretnej ekipy nie ma klientów niezadowolonych. Dobrze też wiedzieć, iż firmy oferujące wynajem schodni rusztowaniowych powinny oprócz tego mieć umiejętność złożenia schodni według potrzeb klienta – nawet, kiedy potrzebujemy naprawdę nietypowych konstrukcji.