Dlaczego sprawdzenie mieszkania przed odbiorem jest tak ważne?

Dlaczego sprawdzenie mieszkania przed odbiorem jest tak ważne?

Podejmując decyzję o kupnie nieruchomości od dewelopera nie należy zapomnieć o odbiorze technicznym. Jest to jeden z istotniejszych etapów zakupu upragnionych „czterech ścian”, który może zabezpieczyć nas przed całym mnóstwem poważnych problemów. Na czym polega odbiór techniczny? O czym nie wolno zapomnieć?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – o co w tym chodzi?

Odbiór techniczny wymarzonego M polega na dokładnym sprawdzeniu zgodności realizacji budowy lokalu z umową, która została zawarta z deweloperem. Uwagę trzeba zwrócić też na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem wykonawczym, obowiązującymi na terenie Polski standardami oraz przepisami prawa budowlanego. Odbiór techniczny mieszkania ma służyć przede wszystkim weryfikacji czy w lokalu nie znajdują się najróżniejsze defekty konstrukcyjne i usterki. W efekcie sprawdzenia mieszkania odkryć można rozmaite niedoskonałości zakończonych prac. Defekty spotykane najczęściej to: nieprawidłowo rozmieszczona elektryka, zaburzenia poziomu ścian, odpadające tapety, krzywe posadzki, a nawet pękający od ścian tynk. Wszystko to sprawia, że w mieszkaniu wykonać powinno się wiele dodatkowych prac, które w wielu wypadkach rodzą niemałe koszty, jednocześnie przesuwają w czasie moment zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – uzyskaj pomoc specjalistów

By być pewnym, że stan techniczny kupionego mieszkania jest zgodny z umową deweloperską, planem architektonicznym oraz obowiązującymi w naszym kraju regulacjami, powinniśmy postawić na pomoc profesjonalnych firm, które prowadzą działalność w sposób całkowicie niezależny. Pracują w nich specjaliści świetnie znający się na pracach , które mają charakter budowlany i remontowy. Sprawdzenie mieszkania pod kątem prawidłowości realizacji prac nie zajmie tego rodzaju fachowcom mnóstwa czasu, a równocześnie prowadzone jest to z największą starannością. Stawiając na ich pomoc można być pewnym, że mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone, a drobne nawet wady – wykryte.