Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

Dlaczego okna energooszczędne są tak popularne

Dowiedz się, gdzie kupić okna energooszczędne

Najbardziej istotnym komponentem, o którym nie wolno zapomnieć przy remontowaniu nieruchomości, są wysokiej klasy okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które na rynku odnajdziemy w wielu wersjach. Jak są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – doskonałe parametry izolacji termicznej

Drewniane okna wytwarzane są z ekologicznych komponentów – na przykład dębu i meranti. Wyróżniają się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dorównują oknom z aluminium. Ocieplając nieruchomość przed miesiącami zimowymi, musimy zwrócić szczególną uwagę na izolację termiczną okien. Gwarantuje to nie tylko wygodne warunki wewnątrz mieszkania, ale również oszczędność materiałów grzewczych. Wskaźnik izolacji termicznej musi być zachowany na odpowiednim poziomie (tj. poniżej 0,8 W/m2), bo tylko w takim przypadku osiągamy komfort termiczny w budynku. Wysoka temperatura nie wydostaje się na zewnątrz, a przez nieszczelności nie przedostaje się wiatr .

Okna energooszczędne – profesjonalne systemy uszczelniające

Nabywając nowe okna energooszczędne zweryfikujmy następny istotny parametr – wskaźnik izolacji akustycznej. Jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w budynku – kupmy dźwiękochłonne okna drewniane. Niesamowicie ważne są również dokładne uszczelki okienne – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technologia gwarantuje wygłuszenie niechcianego gwaru oraz oszczędność opału.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]