Daszki na ogrodzenia

Daszki na ogrodzenia

Słupki są uznawane za najistotniejsze z elementów ogrodzenia. Właśnie od ich właściwości zależy solidność danej konstrukcji, ponieważ w przypadku awarii któregoś z nich, całe ogrodzenie może stracić stabilność, a czasem również upaść. Niestety jest mnóstwo czynników, jakie mogą zmniejszyć ich stabilność – najbardziej wilgoć, bo może dostać się do ich środka przez nieosłoniętą górę. W jaki sposób temu zaradzić? Wyjście nie będzie trudne – wystarczy jedynie wykorzystać daszki ogrodzeniowe.

Materiały na daszki ogrodzeniowe

Daszki ogrodzeniowe wytwarza się zazwyczaj z surowców, z których wykonano sam słupek. Najpopularniejsze ich rodzaje to daszki ceramiczne oraz cementowe, ale dostępne są również produkty z tworzyw. Ich kaszty zależą w pierwszej kolejności od surowca – za daszki z tworzywa zapłacimy niecałe dziesięć zł, natomiast te wyprodukowane z ceramiki potrafią być nawet trzy razy bardziej kosztowne. Bez względu na to, wszystkie z nich świetnie pełnią swoje zadanie – zabezpieczają konstrukcję przed wilgocią i stają się ich efektowną ozdobą.

W jaki sposób zamontować daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe są zazwyczaj zakładane za pomocą wkrętów i nitów. Żeby połączyć je ze słupkiem, producenci wyposażają je w specjalne otwory – nie trzeba zatem wykonywać ich samemu, co pozwala ustrzec się możliwych zniszczeń. Niektóre daszki ogrodzeniowe powinniśmy też zabezpieczyć farbą – podniesie to ich odporność i sprawi, że będą korzystniej wyglądały, co w płocie okazuje się przecież najistotniejszym aspektem.