Dach przecieka? Zastosuj uszczelniacze dekarskie

Dach przecieka? Zastosuj uszczelniacze dekarskie

Wykonany z porządnych komponentów dach jest integralnym elementem każdego domu. Do wyrównywania jego struktury służą specjalistyczne uszczelniacze dekarskie. Zobaczmy kiedy się sprawdzają i jakie mają właściwości.

W jakich przypadkach na dach aplikowane są uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się na ogół w czasie remontu wysłużonego już dachu, który ma liczne uszkodzenia w powierzchni. Używa się ich też do uszczelniania połączeń blachy, naprawy elementów okien dachowych, jak również do tzw. łączenia na zimno. Mogą być środkiem prowizorycznym, wykorzystywanym w momencie uszkodzenia dachu, ale także na stałe spajającym konstrukcję w całość. Co ciekawe stosowane są nawet przy dynamicznym załamaniu pogody (mocna wichura, obfity deszcz), gdyż mają właściwości nieprzepuszczające wody. Ich niezawodność zapewniają odpowiednio dobrane substancje chemiczne i lata eksperymentów.

Najważniejsze cechy uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie cechują się nadzwyczajną adhezją do różnorodnych rodzajów dachów, na przykład takich jak papa, cegła, aluminium. Mają cechy wypełniające i spajające. Pozwalają uzyskać nieprzemakalną powierzchnię, gdyż kupimy je w formie elastycznej mazi lub profesjonalnej szpachli, na bazie asfaltu. Uszczelniacze wytrzymają w najcięższych warunkach pogodowych, opierają się naciskowi cieczy czy promieniowania ultrafioletowego. W sprzedaży znajdziemy mnóstwo odcieni uszczelniaczy dekarskich, a także uszczelniacze w całości transparentne, które można pociągnąć farbą na każdy kolor.