Wiercenie diamentowe to innowacyjna technika wykonywania otworów w ścianach i fundamentach budynków, która cechuje się ogromną dokładnością. Ze względu na liczne walory jest w dzisiejszych czasach uważana za jedną z najczęściej wykorzystywanych metod. Kiedy się ją wykorzystuje i dlaczego jest tak popularna?
Wiercenie diamentowe – nie powoduje uszkodzeń
Wiertło koronowe może zrobić precyzyjne odwierty w różnych rodzajach ścian, nawet niezwykle wytrzymałych – granicie, asfalcie a nawet piaskowcu. Dzięki odpowiedniej technice pracy, nie powoduje urazów w materiale. Ponadto wiercenie diamentowe odznacza się bardzo niskim poziomem hałasu, co pozwala na wykonywanie odwiertów w komfortowych warunkach. Wykorzystując tę metodę można wykonać odwierty pod różnym kątem, o różnym przekroju i głębokości. Jest to metoda kompletnie bezudarowa, którą można wykorzystywać zarówno na sucho, jak i na mokro. Czym cechuje się sprzęt do wykonywania tak precyzyjnych odwiertów? Wiertło diamentowe jest wykonane z segmentów o zróżnicowanej twardości, a otrzymane otwory nie wymagają dodatkowych wykończeń – są okrągłe.
Wiercenie diamentowe – odwierty nie tylko pod kątem prostym
Wiercenie diamentowe jest techniką stosowaną przy wykonywaniu otworów wentylacyjnych, ale także związanych z budową sieci teletechnicznych. Przewierty wiertłami diamentowymi stosuje się w celu przeprowadzenia linii kablowych, na przykład przy budowie sieci TV w domach mieszkalnych. Technologia ta jest w dzisiejszych czasach jedną z bardziej innowacyjnych. Cały proces przebiega niezwykle szybko, nie istnieje groźba zniszczenia ściany. Wiercenie diamentowe staje się coraz częściej wykorzystywane ze względu na brak drgań, hałasów oraz kurzu.