Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Jeśli szukasz domów drewnianych Kraków, koniecznie wejdź na http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Dlatego coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach drewnianych nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest używana również papa. W konsekwencji domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla astmatyków, alergików i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]