Czeka cię odbiór mieszkania od developera? To musisz wiedzieć

Czeka cię odbiór mieszkania od developera? To musisz wiedzieć

To dziś. Akurat odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś w emocjach – nietrudno więc nie pamiętać o dokładnym sprawdzeniu nowego mieszkania. To błąd, gdyż usterki, których nie zauważysz teraz będziesz musiał naprawić na własną rękę. Warto wiedzieć o tym jeszcze na etapie sporządzania kontraktu i ustalić od razu dzień odbioru mieszkania oraz sposób, w jaki developer zawiadomi cię, że możesz już na nie zerknąć. Dowiedz się, co powinieneś wtedy przetestować i kogo pomoc będzie potrzebna.

Odbiór mieszkania od developera – kto doradzi?

Znalezienie różnych usterek lokalu potrafi być poważnym problemem dla osób, które nie znają się na budownictwie. Należy także nadmienić, że zwykle niezbędny do tego okaże się specjalistyczny sprzęt i kwalifikacje pozwalające na jego używanie. Dlatego, chcąc ułatwić nam odbiór mieszkania od developera warto zwrócić się o poradę specjalisty. Na rynku funkcjonuje obecnie sporo przedsiębiorstw, jakie odpłatnie dokładnie sprawdzą lokal i znajdą ewentualne wady.

Co po odbiorze mieszkania od developera?

Kiedy przy odbiorze mieszkania od developera znalezione zostaną wady, masz prawo domagać się ich naprawienia. Pamiętaj, że po stwierdzeniu wady powinieneś powiedzieć o niej developerowi najdłużej w czasie trzydziestu w formie, jaką ustaliliście wcześniej. Jeśli jednak mieszkanie jest zgodne z ustaleniami, powinniście sporządzić akt u notariusza. O tym także najlepiej pamiętać zawczasu i w zapisach stwierdzić, kiedy najpóźniej może się to odbyć.