Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Chcesz kupić dźwigar? Odwiedź tę stronę.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z kompozytu, a także przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezbędne przy budowie sufitów – wtedy ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich użycia budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, iż strop nie zapada się kilka chwil po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Z tej przyczyny jego fundamentalnym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być dokładnie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak olcha, sosna, topola czy buk. Nadzwyczaj ważne jest także stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym oddziaływaniem wody, spoiw i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków posiadają własne dźwigary. Ich kupno i przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Szczęśliwie firmy, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]