Ceramiczne dachówki

Ceramiczne dachówki

Dachówka ceramiczna jest rodzajem pokrycia dachowego uznawanego i cenionego od wielu lat. Wiąże w sobie zarówno cechy estetyczne, jak i pragmatyczne. Jest niezwykle odpornym i wytrzymałym materiałem, a ponadto wspaniale się prezentuje zarówno na budynkach klasycznych, jak i tych bardziej wyszukanych.

Dachówka ceramiczna – ma więcej rodzajów, niż myślisz!

Dachówki ceramiczne to najbardziej powszechny materiał służący do krycia dachów budynków. Najbardziej znane są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, ułatwiające dopasowanie elementów podczas układania. Korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek” to także dobry pomysł. Są to sprofilowane w inny sposób ceramiczne dachówki, cenione m.in. do renowacji dachów starych budynków i krycia skomplikowanych konstrukcji.

Dlaczego warto wykorzystywać dachówkę ceramiczną?

Dachówka ceramiczna to jeden z najstarszych tworzyw budowlanych. Ceniona od wielu lat nigdy nie przestaje być modna. Nieskomplikowana w montażu, dostępna w przeróżnych kształtach i kolorach – dachówka ceramiczna posiada mnóstwo plusów, dzięki którym jest niezastąpiona w oczach projektantów i budowniczych. Jest niezwykle wytrzymała i stabilna, a jej waga powoduje, że dach staje się mniej podatny na negatywne działanie wiatru.