Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

Chcesz zamówić budowę domów z bali? Skieruj się tutaj

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali buduje się z drewnianych bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Rosnąca nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się bardzo ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, dzięki której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są teraz popularne również w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Decydując się na dom z bali, trzeba zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ukażą się niepożądane niespodzianki.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]