Budowa domów szkieletowych – dlaczego warto?

Budowa domów szkieletowych – dlaczego warto?

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie budowę domów szkieletowych? Na co czekasz? Koniecznie sprawdź http://domygoralskie.com

W ostatnim czasie bardzo dużo osób decyduje się na budowę własnego domu. Jeszcze wcale nie tak dawno temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeżeli chodzi o stosowane technologie. Aktualnie sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na uwagę zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego rodzaju budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnętrznej strony obija się go z kolei elementem stężającym. W tym wypadku bardzo często stosowane są płyty drewnopochodne czy popularna sklejka. Taki typ wykonania daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o stosowanie materiałów izolacyjnychoraz tych, za pomocą których można wykończyć elewację budynku. Śmiało zdecydować się można na deski, tynk strukturalny, a także cegłę klinkierową, która obecnie jest naprawdę modna i cieszy się bardzo dużą popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych składa się z kolumn, które odgrywają rolę pionowych elementów ścian. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zrobiona konstrukcja bardzo często określana jest mianem ramowej. Do wykonania domów tego typu stosuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Istotny jest poziom jego wilgotności, który nie może przekraczać osiemnastu procent. Potem drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów o konstrukcji szkieletowej przebiega naprawdę szybko, co jest wielką zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – niezbędna jest pomoc fachowca

Budowa domów tego rodzaju nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno projekt, jak i sama budowa to działania, które powinni wykonać specjaliści. Tylko wtedy można mieć pewność, że na żadnym z etapów nie zostaną popełnione istotne błędy mogące odbić się negatywnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie takich specjalistów nie nastręcza żadnych problemów.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]