Budowa domów góralskich inspirowanych Podhalem

Budowa domów góralskich inspirowanych Podhalem

Dowiedz się, komu zlecić budowę domów góralskich

Tradycyjne domy góralskie zachwycają klasycznym designem, co powoduje, że coraz więcej Polaków decyduje się na wybudowanie takiego domku. Gdzie przeważnie można je spotkać i jakie są ich walory?

Budowa domów góralskich – nowatorskie chatki

Nowatorskie domy góralskie prezentują się bardzo estetycznie, widać w nich wyraźne wpływy stylu zakopiańskiego. Są skonstruowane z bali drewnianych i charakteryzują się spadzistymi dachami oraz ozdobnymi werandami, posiadają także dużo motywów ludowych. Stanowią idealne dopełnienie podhalańskiego krajobrazu, dlatego występują przeważnie na terenach podgórskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby postawić taką nieruchomość w zupełnie innej części naszego kraju – klienci chcą zredukować wydatki związane z budową domu murowanego. Budowa domów góralskich jest bardziej ekonomiczna i szybsza niż w przypadku murowanych nieruchomości. Stawiane są one z prefabrykatów, a obecnie stosowana technika powoduje, że proces można realizować również w zimie, ponieważ nie musimy wykonywać betonowania. Fachowcy tłumaczą, że dom można postawić w ciągu kilkunastu tygodni.

Budowa domów góralskich – domki na urlop oraz obiekty całoroczne

Nowoczesne domy góralskie mogą służyć jako nieruchomości na urlop, ale też jako obiekty całoroczne. Obecnie stosowana technologia pozwala uzyskać w pomieszczeniach znakomite warunki do życia, dachy pokrywane są ceramicznymi dachówkami, a na ściany można położyć wełnę mineralną. Przedsiębiorstwa zajmujące się stawianiem domków góralskich specjalnie impregnują wszystkie elementy, żeby chronić pomieszczenia przed mrozem. Dodatkowym plusem domów tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w nowatorskie domki góralskie, wybierajmy tylko sprawdzone przedsiębiorstwa, które doskonale łączą tradycję z nowatorskimi pomysłami.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]