Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Na http://domygoralskie.com dowiesz się, jak zamówić budowę domów drewnianych

Wiele osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie dominowały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się również ogromnymi stratami energii. Teraz wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna stanowiące połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają również innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stawiają na zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się często w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]