Bruk z klinkieru

Bruk z klinkieru

Jest dość tani, a jednak bez problemu może zmienić drogą nawierzchnię. Bruk klinkierowy jest wszak wytrzymałyi doskonale wygląda – nawet po dziesięcioleciach. Nic więc dziwnego, że coraz częściej spotkać go można na polskich drogach, placach lub w ogrodach. Jakie ma mocne strony? Dlaczego powinniśmy go wybrać?

Bruk klinkierowy – odporniejszy od cementu

Badania pokazują, że bruk klinkierowy jest cztery razy bardziej wytrzymały niż używany powszechne beton. Z pozytywnym skutkiem wytrzymuje nawet ogromne obciążenia, może zatem być układany na podjazdach, rampach rozładunkowych oraz ulicach dojazdowych.

Bruk klinkierowy – dostępny w różnych kolorach

Bruk klinkierowy z pewnością docenią wszyscy, którym na sercu leżą kwestie estetyczne. Zazwyczaj spotykany jest w barwie, jednak poprzez wykorzystanie różnych rodzajów samoistnie zafarbowanej gliny, może osiągać także całkowicie odmienne barwy.

Bruk klinkierowy – dużo sposobów wykorzystania

Bruk klinkierowy może zostać ułożony na różne sposoby. Do wyboru jest w tym przypadku aż pięć konfiguracji – a więc prawie wszystkie krawędzie poszczególnych kostek. Powoduje to, że jego zastosowanie nie kończy się na horyzontalnych nawierzchniach – można używać go również do dekoracji ścian zewnętrznych.

Bruk klinkierowy – wytrzymały i antypoślizgowy

Opisywany surowiec okazuje się bardzo wytrzymały na pęknięcia – bez problemów posłuży nam nawet przez kilka dekad. Zawsze zachowuje pierwotny kolor, a specyficzna powierzchnia sprawia, że wykazuje dużą antypoślizgowość.