Basen w ogrodzie? Najlepiej z niecką basenową

Basen w ogrodzie? Najlepiej z niecką basenową

Niecka basenowa to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z rozmaitych powodów nie mogą pozwolić sobie na wykopanie basenu murowanego. Zmniejsza koszty i ułatwia prace na tyle, że często już po czternastu dniach basen jest zdatny do użycia. Niecki basenowe produkowane są z rozmaitych surowców – chętnie wykorzystuje się poliester, ale jego wadą jest niska odporność. Znacznie lepiej wypadają modele wykonane z włókna węglowego wzmocnionego ceramicznym rdzeniem – wykluczają przeciekanie, poza tym nie szkodzą im pęknięcia czy skrajne temperatury.

Cechy niecki basenowej

Bez względu na to, jakie mamy oczekiwania, niewątpliwie kupimy nieckę basenową dla siebie. Produkowane są w różnych wersjach – od rodzinnych modeli, przez niecki o normalnych wymiarach, aż po baseny typu sportowego, które okazują się tak długie, że bez problemów można wykorzystać je do treningów pływackich. Niecka basenowa okaże się znacznie bardziej komfortowa, jeżeli zdobędziemy wraz z nią opcjonalne wyposażenie – między innymi oświetlenie, zadaszenie lub urządzenia do oczyszczania wody.

Niecka basenowa klasy premium

Wybierając nieckę basenową powinniśmy zdecydować się na produkty cenionych producentów. W Polsce dostępne są baseny marki Compass Ceramic Pools, które wytwarza się z wykorzystaniem opisanego już włókna węglowego. Kupując baseny tej marki mamy szansę kompleksowo dopasować je do swoich wymagań, wyposażając je w systemy czyszczące lub oświetlenie pomocne podczas kąpieli wieczorem.