Panele podłogowe

Panele podłogowe

sprawdź panele podłogowe na www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe, więc każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później producent ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym pracować

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w domu. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]